BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mintys (VIII). Konkursas “Vilnius-2017″

Įdėjinių pirmtakų skaičius pastabose

Jau ne kartą teko skaityti diskusija apie tai, kiek įdėjinių pirmtakų duoti pastabose. Ir dabar pasižiūrėjus į M.Lepšič forumo diskusijas ir pateiktas pastabas, susidaro neaiški situacija. Pateiksiu konkretų atvejį.

B kategorijoje A.Nyrov etiudui Nr.8

pateikta pastaba, kad nuo tam tikro ėjimo (tiksliau nuo  VP 10(29A),5(24),5-32(39),22 toliau yra N.Šelomencev etiudas, kuris buvo atspausdintas 1959 metais išspausdintoje knygoje: Aбаулин В.И. Святой П.A Русские и стоклеточные шашки. Pasidomėjus galime rasti informacijos apie šį etiudą - dalyvavo konkurse, bet kadangi šio konkurso etiudai buvo gana skurdoki, tai nors ir gavo prizą kaip geriausias etiudas, bet tik trečią, nes pirmas ir antras prizas nebuvo paskirtas. Po tokios informacijos gali susidaryti įvaizdis, kad nors ir labai nežymiai, bet A.Nyrov praturtino 60 metų senumo etiudą.Tačiau nutylima, kad pačiame pirmame pasaulio etiudų čempionate PWCE I 2005 metais N.Šelomencev etiudą jau panaudojo šio čempionato nugalėtojas A.Fedoruk. C kategorijoje Nr.38 kaip tik ir užėmė 1 vietą savo kategorijoje. Pagal tai, kaip buvo įvertintas A.Fedoruk etiudas, galima susidaryti nuomone apie tai kaip buvo pagerintas, jau dabar galima pasakyti - klasikinis N.Šelomencev etiudas.

Taigi peršasi išvada, kad tik žinant visus idėjinius pirmtakus ir juos palyginus, galima nuspręsti apie naujo autoriaus indėlį konkrečiame etiude.

Primenu A.Fedoruk etiudą:

PWCE I  C kategorija Nr.38

Pilną autoriaus sprendimą galite rasti internete ar įvairiuose leidiniuose.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą

Tavo komentaras